Sağlıklı Yaşam Koçluğu

SAĞLIKLI YAŞAM KOÇLUĞU

WELLNESS COACHİNG

Sağlıklı yaşam koçu kimdir?

Son zamanlarda değişimimize, farkındalığımıza destek veren yaşam koçları girdi hayatımıza. Ben ise unvanımı, sağlıklı yaşam koçu olarak değiştirdim. Sağlık, denge, huzur ve keyifle yaşlanabileceğimiz hayat yolculuğunda etrafıma yol gösterebilmek için.

İngilizce de hastalık kelimesinin karşılığı ‘’dis-ease’dır. Hecelere ayırdığımızda ‘huzurdan uzaklaşma’ anlamını buluruz. Ruh-beden-zihin dengesini kaybettiğinde gelinen son nokta.

 

Neden hastalanmayalım?

Çünkü hastalanmamak elimizde, bizler seçim özgürlüğüne sahibiz.  Yediklerimizi, içtiklerimizi, düşündüklerimizi, çalışma tempomuzu , uyuma miktarımızı , arkadaşlarımızı biz belirliyoruz. Sağlıklı olmak da bir seçim !!!!

İnflamasyon, ödem, yüksek tansiyon, insülin intoleransı, şişmanlık, yorgunluk, romatizma, alerjiler, yavaş metabolizma gibi bir çok rahatsızlığı önlemek ya da iyileştirmek mümkün.

 

Sağlıklı yaşam koçu, sizin sağlıklı olma hedefinize ulaşmak için yol gösterir, rehberlik yapar. Her sabah dinlenmiş, daha enerjik, daha tutkulu, aşırı kaygıdan ve alınganlıktan arınmış ve mutlu olmanıza yardımcı olur. Kendi yaşam tarzınıza uygun beslenme, egzersiz ve hareket şekilleri, stres ve  enerji yönetimi alternatifleri sunar.

Fakat görevi tamamlayacak kişi tabii ki sizsiniz.

Ruh-beden-zihin dengesini kurarken , BESLENME DANIŞMANLIĞI ve ENERJİ DENGELEME   yöntemleriyle hücresel seviye de iyileşme sağlamak mümkün.