Detoks

Detoks kelimesi bugünlerde herkesin ağzında .  

 

Gerçek şu ki bizim mükemmel bedenlerimiz halihazırda detoks yapmaya programlıdır. Aldığımız zararlı maddeleri ve toksinleri karaciğer, böbrekler, bağırsaklar, akciğer, ter ve lenf yolları ile atarak kendimizi temizleriz.

 

Bu mükemmel beden aslında her türlü zorluğun üstesinden gelebilir.

 

Ne yazık ki  şimdiki zamanda, büyük şehirlerde yaşayan insanlar çok fazla endüstriyel kimyasallara, pestisitlere ( tarım ilaçları), kimyasal ilaçlara , koruyucu katkı maddelerine, hava kirliliğine, ağır metallere ve  elektomanyetik alan kirliliğine maruz kalıyor.  Bedende biriken toksinler  hormon dengesinin bozulmasına, yorgunluğa, depresyona ve şişmanlığa yol açıyor.

 

Senede bir veya iki kere yapılacak bir detoks programı sayesinde bu birikimlerden kurtulmak mümkün.

Daha da iyisi bunu bir yaşam stili haline getirmektir.  

 

Yediklerimizin kalitesi direkt vücudumuzun kalitesini ortaya çıkarıyor. Yediğimiz besinler nelere aş ereceğimizi de belirliyor. Hazır ve paket gıdalar , şeker ve beyaz un yedikçe vücudumuz toksinlere maruz kalıyor, bağımlı oldukça hep bu tarz yiyecekleri istiyor. . Halbuki kendimizi temizledikçe vücudumuz da canlı, temiz ve hakiki yemekler istemeye başlıyor.  

 

SAĞLIKLI YAŞAM KOÇLUĞU  programımda özellikle üstünde durduğum detoks sayesinde, kişinin kendinde olan tam potansiyeli fark etmesine ve ona ulaşmasına destek oluyorum.

 

Temiz beslenme olarak adlandırdığım sistemimi  QUİTT ‘in Özel Detoks programlarıyla  destekliyorum.  Quitt ile sigara bağımlılığı, şeker bağımlılığı, karbonhidrat bağımlılığı üzerinde çalışabiliyorum.