Beslenme Danışmanlığı

Neden beslenme çok önemli?

 

İnsanın yaşamak için enerjiye, temel madde ve elementleri almaya ihtiyacı vardır ki, buna beslenme denir. Besinlerin vücudumuza ısı ve enerji vermek, hücrelerin büyümesini ve onarılmasını sağlamak ve çeşitli vücut işlemlerini düzenlemek gibi işlevleri vardır.

 

İhtiyaç dahilinde alınan kalori/enerjinin faydası vardır, fazlası ise vücutta birikime yol açarlar, vücudun normal işleyişinin önünü tıkayarak bozar ve hastalıklara neden olurlar.

 

Vücudumuzda, ihtiyacımız olan maddelerin ne olduğunu ve bu maddelerin ne kadarına ihtiyacımız olduğunu bildiren muhteşem bir iç danışma sistemi var, ben bunun hassas  gizli minik laboratuvarlar gibi işlediğini düşünüyorum. Sürekli içimizde test yapılıyor olması sayesinde ihtiyaçlarımız belli oluyor.

 

Ne var ki, çok stresli ortamlarda yaşamak ya da yanlış yiyecekleri yemekte ısrar etmenin sonucunda, biz bu mükemmel sistemi bozabiliyor ve  alışkanlıklar ve bağımlılıklar oluşuyor,   gizli laboratuvarlarımızın da dengeleri bozuluyor.

 

Yanlışta ısrarın sonucu, değişen ölçüler, o zararlı maddeden keyif almamıza ve o madde sanki temel ihtiyaç maddemizmiş gibi davranmamıza neden oluyor.

 

Bu durumdan kurtulmamız için tersine bir süreci başlatabilmek elimizde.  

 

Enerji dengeleme çalışmaları ile doğru beslenme seçimleriyle tekrardan dengeye getirdiğimiz bedenimize, kendi iç danışma merkezimizle beraber hareket etmeyi hatırlatıyoruz aslında.

 

Benim sunduğum çalışma kişiye özel çözümler üretiyor. İçtiğimiz suyun kalitesinden, yediğimiz yiyeceklerin çeşidine kadar birlikte karar veriyoruz.

 

Eductor ve Quitt  terapi yöntemleri ve EFT çalışması ise , bozulan iç dengeleri yeniden düzenleyerek işleyişin orijinal haline dönmesine, kişinin bağımlılıklarını düzelterek  ederek arzulanan diyetin uygulanmasına ciddi anlamda zemin oluşturuyor.