Alara’nın Mesajı

Benim dünyama hoşgeldiniz demek istiyorum size…

 

Bazıları şanslıdır. Hem zihinleri açıktır hem de çok görürler, çok yoğun yaşarlar, çok öğrenirler ve farkında olurlar. Yani yaşamı daha kolay okurlar. Kendi filtrelerini oluştururlar. Benim filtrelerim genelde sağlık merkezli oldu, hep optimumu aradım. Fizik bedenimi iyileştirirken ruhum , zihnim ve kalbimle tanıştım. Artık her şeye dört boyutlu bakıyorum. Hangi boyutta oluştuğunu anlamadan yaraya merhem sürmenin anlamı yok diye düşünüyorum. Tüm birikimimi, tutkularımı, sevdiklerimi, nefretlerimi paylaşmanın zamanı da geldi artık.

 

Evet,  her şey benim sağlıklı olma tutkumla başladı. Doğumumla gelen bazı rahatsızlıklar, genç kızlığımda da peşimi bırakmadı. Üniversiteyi Londra’da okuduğum sıralarda kabızlık, yorgunluk gibi alametlerle uğraşırken daha ciddi problemler doğuran mantar ve sistit gibi enfeksiyonlarla başım dertteydi. O günlerde Londra’da gittiğim doktor da, beni bu kısırdöngünün pençesinden kurtaramıyordu. Kendi derdime çare ararken Londra Hale Clinic diye bir yere düştü yolum. İlk defa, orada gittiğim bir doktor bana hemen antibiyotik yazmak yerine uzun uzun sorular soruyor, vücudumuzun nasıl bir bütün olduğunu ve dengeyi kaybedince hastalık oluştuğunu anlatıyordu. Bu sayede uzun zamandır yaşadığım rahatsızlıklardan teker teker kurtulmak mümkün olmuştu. Yaşama Holistik bakabilmenin ilk tohumlarını orada atmış oldum.

 

Daha sonra evlenip ilk çocuğuma hamile kaldığımda aklımda sadece natürellik vardı. Türkiye’de yeni yayılmaya başlayan internet sayesinde dünyadan da çok bilgi toplayabiliyordum.

1999 yılında kızım Mina’yı dünyaya getirdiğimde Anadolu Hisarı’nda ki evime giderken yolda yeni bir tabela asıldığını gördüm. Cityfarm yazıyordu üstünde, hemen kapılarını çaldım, İstanbul’a köylerden organik tarımla yetişmiş taze sebze meyve yumurta, kuru gıda getirmeyi hedeflediklerini öğrenince çok mutlu olmuştum. Daha dükkanı açmadan ilk müşterileri bendim. O zamandan beri hep en natürel gıdayı alırım , evimin havasını temiz tutar, sağlıklı ve canlı su içerim. 2002’de ikinci kızım Ela doğduktan sonra evde onlara annelik yaparken kendi kendime bir kaç üniversite okumuşumdur herhalde.

 

2011 yılında ise bu tutkumu kariyer şekline döndürmek için Amerika’da bulunan IIN (Integrative Institute for Nutrition) isimli okuldan ‘‘Holistic Health Coach’’ sertifikamı aldım.

 

Ayrıca nefes almanın da öneminden bahsetmeden geçemeyeceğim. Yoga yaparken tanıştığım Pranayama tekniklerini uzun seneler kullandıktan sonra Transformasyonel Nefes Koçluğu ile tanıştım.

 

İyi ve kendimize uygun beslenerek hastalıkları uzaklaştırabileceğimizden emindim artık.  Enerji tıbbı artık odak noktam olmaya başlamıştı.

 

Amerika’da New Jersey eyaletinden bir sene boyunca Donna Eden Enerji tıbbı eğitimi’nin ilk senesini tamamladım. Her şeyin frekansı olduğunu ve vücudun enerjisi dengelendiğinde tam başarı geldiğini fark ettim.

 

Zayıflamak sağlıklı olmanın yan etkisi aslında diyerek hayatıma Quittt Biorezonansı ekledim ve bağımlılıkları sonlandırmak , detoks yapmak ve  yeni alışkanlıklar yaratmak için Bach çiçekleriyle beraber kullanmaya başladım.

2017’de hayatıma giren Eductor ise tüm vücutta enerjiyi dengeleyerek, quantum seviyede çalışıyor.

 

Kendi hikayemden çıkardığım mesajı paylaşmak istiyorum:

Hayatımızın sorumluluğu bize ait, etrafımızda her zaman önümüze fırsatlar, yol gösterenler yenilikler çıkıyor. Biz seçebilen mükemmel varlıklarız. Bu dünyada ki zamanımızı zerafet içinde geçirmeyi seçmek  mümkün.

 

Sevgilerimle,

Alara Malaz