Alara ile Tanış

Alara Han Kalesi ve Çay

Alara Malaz

Wellness  Coach, Sağlıklı Yaşam Koçu
Biorezonans ve Biofeedback  Terapisti

1969 Yılında İstanbul’da, annem babamın dillere destan aşklarının içine doğdum. Rahmetli annemin anlattığına göre uzun bir zaman çocuk sahibi olamamışlar, ta ki  annem  İzmir Selçuk’da bulunan  Meryem Ana’da dua edene kadar.  

Arabayla çıktıkları o seyahatte Antalya yolu üzerinde Alara çayı kenarında Selçuklu hükümdarı 1. Alaeddin Keykubat’ın yaptırdığı Alara Han kervansarayı ve kalesini buluyorlar. Oranın güzelliğine hayran kalıp bir kızımız olursa adını Alara koyalım diyorlar.  Çok kısa bir zamanda da beni kucaklarına alıyorlar.

 

Ne enteresan ki ben hayata bir kontratla geliyorum, doğduktan 6 ay sonra babamın mühendis gözleri benim kalçamda ki problemi fark ediyor, sağ tarafımda doğuştan kalça çıkığı ile gelmişim bu dünyaya.  Sağ taraf enerjisel olarak eril tarafımı ve babamı temsil ediyor.

Bana en iyi tedaviyi sağlamak isteyen çok sevgili anne ve babam beni ameliyat için İskoçya’da Dünyaca ünlü olan Sir Reginald Watson-Jones’un hastanesine götürüyorlar.

12 ay boyunca çocuklar koğuşunun girişinde olduğum için hemşireler her geldiklerinde ismimi çağırırmışlar ve ilk öğrendiğim kelime Alara olmuş.

Orada geçirdiğim zaman  bugün  beni ben yaptı.

Kendi çocuklarım olduğunda anladım, ufacık bir bebeğin bir yatağa bağlı olarak büyümesinin nasıl travmalara yol açabileceğini. Olanlara müteşekkir olduğumu da özellikle belirtmek isterim.

18 aylıkken İstanbul’a döndükten sonra içinde çok büyük sevgi olan kocaman bir ailenin içinde büyüdüm.

Her geçen gün, genç kızlığımda ağrılarım şiddetleniyordu.

 

ilkorta ve lise eğitimimi istanbul’da Şişli Terakki Lise’sinde tamamladıktan sonra 1987 yılında İngiltere’ye yüksek öğrenim için gittiğim US International San Diego Üniversitesinin Uluslararası İş İdaresi bölümünden  Cum Laude seviyesinde mezun oldum ve ilk stajımı New York’da Citibank’da yaptım.  İstanbul’da aile şirketinde bir müddet çalıştıktan sonra tekrar bir kalça ameliyatı olmak durumunda kalmıştım…

Sağlıklı olma tutkum işte bu ameliyattan sonra iyice artmıştı, bir taraftan ameliyatlardan aldığım narkozu vücudumdan nasıl atacağımı araştırıyor aynı zamanda  bir çok hastalığımı doğal yollarla geçirmeyi başarıyordum.

1999’da kızım Mina’ya hamileyken söz vermiştim onu en doğal yiyeceklerle büyütmeye, doğru beslenme o zaman girdi hayatıma.

2002 de diğer kızım Ela geldiğinde beden kadar duyguları, ruhu ve zihni de doyurmanın önemini anlamıştım.

Aynı sene, reiki eğitimlerimi sevgili hocam Gülbahar Yeni ‘den aldım.

Hemen arkasından Hayat çiçeği ve Merkaba meditasyonu eğitimi geldi.

Ruh-beden-zihin bütünlüğü artık hayatımın bir parçasıydı.

  • 2011’de Integrative Institute for Nutrition (IIN)’da ‘’Holistic Health Coach’’ eğitimi tamamladım.
  • 2015’de Gülbahar hoca’dan EFT eğitimi aldım.  
  • 2016’da Amerika’da Donna Eden’ın Enerji tıbbı eğitiminin foundation senesini bitirdim.  

 

Devan eden eğitimlerim:

  • Dawson Church ile Energy Pschology ve EFT eğitimi.
  • IIN’den Hormon Sağlığı Koçluğu eğitimi
  • IIN’den ileri düzey sağlık koçluğu

 

2012’de Amerika’lı aktris Suzanne Summers’ın Breakthrough adlı kitabını okurken keşfettiğim ‘PEMF teknolojisi kullanan Ondamed cihazını ve Kristal terapisi olan Theragem’i ve daha sonra 2015 de Quitt biorezonans aletini hayatıma kattım. 2017 başında Scio – Eductor ‘la çalışmaya başladım.

 

2014- 2017 temmuzuna kadar  çok sevgili Dr Sema Eren’in ofisinde sağlıklı yaşam koçluğu yaptım.

 

Halen kişiye mahsus sağlık reçeteleri sunarak , kişilerin kendi şifalarına rehberlik yapmaya devam ediyorum.